23/04/2025 - (niet aangemeld)

Spotterbericht 606

DISCLAIMER: het Skywarn Nederland spotterbericht is geen accurate weersverwachting noch bedoeld als waarschuwing richting het publiek en mag niet als zodanig gebruikt worden! Het attendeert onze waarnemers op mogelijk te verwachten extreme weersverschijnselen welke de Skywarn meldcriteria kunnen halen of overschrijden tijdens, of direct na, de aangegeven geldigheidsperiode.

Geldig 11-11-2019 16:00 - 13-11-2019 15:00
Uitgifte 11-11-2019 16:23
Update12-11-2019 20:00

Actueel buien bij occlusiepassage gevolgd door een hoogtetrog. Na passage van de trog daling van temperatuur op het 500hPa vlak tot ruim onder 30°C. Dat betekent buienactiviteit vooral over het warme(re) zeewater en aan de kusten met kustconvergentie en passage van een tweetal volgende (hoogte-)troggen als aanstichters. Berekeningen laten de buien verder landinwaarts trekken maar met verlies van intensiteit. Kans op onweer en windstoten bij de buien zijn daardoor vooral voor de kusten/westelijke provincies en de Wadden.

Voor onze waarnemers zal het dan vooral gaan om kans op schade door blikseminslag, van de windstoten wordt niet verwacht dat het meldcriterium van 90km/u gehaald zal worden.

Er staan op moment van dit bericht geen weerwaarschuwingen uit.

UPDATE 12/11 20:00 - Het laag ten noorden van NL over de Noordzee voert net als gisteren en vandaag ook de komende nacht en morgen de regie over ons weer. Er wordt nog steeds onstabiele lucht over zee aangevoerd en de buienvorming wordt verder aangejaagd bij passage(s) van een occlusie om het laag heen. De temperatuur op het 500hPa vlak is iets gestegen maar nog steeds rond of tegen -30°C wat vooral over zee en aan de kusten voldoende onstabiliteit betekent voor kans op onweer en hagel bij de buien. Vanaf morgenmiddag neemt de activiteit af.
De geldigheid van bericht #606 is hierbij uitgebreid tot 13 november 15:00lt.

Skywarngewijs draait het vooral om eventueel te melden schade, bij blikseminslag maar ook bij gladheid door hagel tijdens de meest intense buien. Dat leverde gisteravond in Zeeland enkele verkeersongelukken op!

Onweer/blikseminslag | Wind/storm (-schade) | Winterse neerslag/gladheid

Media (5)Meldingen (0)Sluiten